Soft Flow pëlhurë Duct

Përshkrim i shkurtër:

Diffusers ajrit MICROFLOW janë bërë me pëlhura të depërtueshëm engineered në nivele të veçanta të porosity. Miliona avionëve Air Tiny shkarkohen përmes pëlhurë diffuser.
Në mënyrë tipike, diffusers MICROFLOW janë përdorur për të zhvendosë sesa përzierje e ajrit. Për të arritur zhvendosjen e ajrit avionët e ajrit duhet të harxhojë shumë shpejt. Kur një jet ajrit POWERFLOW mund të marrë 20 'ose më shumë për të përhapur plotësisht, avionëve të Air Tiny MICROFLOW përhapur brenda 6 "të sipërfaqes diffuser.
Për shkak se shpejtësia e avionëve të vogël të ajrit ngadalëson shumë shpejt, ajri në përgjithësi ka tendencë të vijnë si një masë dhe të zhvendoste e ajrit në nivele të ulëta të dhomës.
Diffusers ajrit MICROFLOW janë përdorur kryesisht për tre aplikime të veçanta. Që ata të zhvendosë sesa përzierje e ajrit, ato janë shumë efikase në heqjen e ajrit të kontaminuar. Së dyti, diffusers MICROFLOW mund të shërbejë gjithashtu si një filtër në zonat e ndjeshme, të tilla si përpunimi i ushqimit, por pastaj do të kërkojë pastrimin e shpeshta. Në shumë afër, lagjet e ndjeshme, MICROFLOW mund të dorëzojë ajrit të ftohtë pa draftet.
Faktorët kyç në MICROFLOW dizajn diffuser ajrit janë porosity pëlhurë, presioni statik, dhe gjatësia diffuser dhe diametër diffuser. Është e rëndësishme për të përdorur një filtër në lidhje me diffusers MICROFLOW për të minimizuar pastrimit. Rekomandimet e aplikimit përfshijnë; Hapësirë për zyre, telekomunikacionit, përpunimin e ushqimit, Klasë, Dhoma e pastër, dhe laboratorë provë.


Detail Product

Produkt Tags

specifikimet

Lloji i pëlhurë

Depërtueshëm poliestër

Lloji i pezullimit

Cable Flush hekurudhor Halo Pezullimi HD Rail

Aplikimet e rekomanduara

Klasë dhoma e pastër Food Processing hapësirë për zyre

Telekomunikacionit

Test Labs

Opsione

Air Jet Priza Condensate Drain Draw litarët pëlhurë Damper Fittings Internal kapak fund Logos Zinxhir dhe Velcro Lidhjet

pëlhurë

Depërtueshëm poliestër
poliestër është një pëlhurë klasën premium zhvishen. Ajo ka një temperaturë shkrihet prej 350 ° F dhe mund të pastrohen në seksione të vogla. Poliestër është rezistent ndaj zjarrit dhe i plotëson ASTM E-84 Klasa A.

77

pezullim

a) Cable:  kabllo Tension është alternativa më ekonomike. Dispozicion për të gjitha diametrat, Single kabllo deri në 30 "diametër dhe të dyfishtë deri në 48" diametër dhe trefishtë lart se. Snaphooks janë spaced në 36 qendra "dhe në dispozicion në plastike, çelik inox. Cable është në dispozicion në galvanizuar, çelik inox, dhe vinyl veshura. Sistemi përbëhet nga një kabllo (3/16 "diametër), turnbuckle, eyebolts dhe clamps kabllo.

b) Halo Pezullimi:  New Halo sistemi me pezullim Tension (HTS) i jep pamjen e sistemit diffuser tuaj FlowCon të fryra kur sistemi trajtimin e ajrit është off. Ky opsion mund të përdoret me një pezullim të thjeshtë kabllor një rresht apo HD hekurudhë të vetme për të mbajtur diffuser FlowCon kërkim fryrë pa airflow. Kufizuar nga 10 "në 36" diametër, ky opsion është e përkryer për aplikimet ku shfry dorë diffuser poshtë është një problem. Seksionet lehtë mund të merret poshtë dhe i lau me asnjë punë shtesë. Përbërësit përfshijnë standarde kabllo një rresht tensioni apo HD sistemin tonë të vetëm hekurudhor.

c) HD Rail:  New hekurudhor HD anodized alumini është sistemi ynë hekurudhor premium. Pamje të hijshme të qetë për sistemin tonë FlowCon pëlhurë diffuser. Dispozicion për të gjitha diametrat, hekurudhor Single deri në 30 "diametër dhe të dyfishtë deri në 48" diametër dhe trefishtë lart se. Gliders janë spaced në 36 qendra "dhe në dispozicion në plastike. Sistemi përbëhet nga hekurudhor HD, mbështet hekurudhore, çiftëzuesve, dhe mbështet vertikale (links shpejtësi). Bends rreze janë në dispozicion për të përmbushur rreze bërryl.

d) Rail Flush:  Flush hekurudhor alumini anodized mund të përdoret për aplikimet që FlowCon sistemin diffuser duhet të jetë tavan afër. Hekurudhor flush ka për t'i bashkangjitet një tavan sheshtë ose sistemit T-bar. Flush Mount hekurudhor është projektuar për të mbështetur 'D' diffusers tona tub. D diffusers kanal përdoren kur lartësia tavan është një shqetësim. Një sistem i dyfishtë Flush hekurudhor është e nevojshme për të mbështetur e 'D' diffuser tub. Madhësive nga 6 "deri 18" rrezja (12 "deri 36" gjerë) janë në dispozicion. Sistemi përbëhet nga hekurudhor Flush malin, dhe copë fund. Bends rreze janë në dispozicion.

 

 
  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !