Linear Flow pëlhurë Duct

Përshkrim i shkurtër:

FlowCon diffusers ajrit me aeroplanët të mëdha ajrore POWERFLOW mund të përdoret për një shumëllojshmëri të gjerë të aplikacioneve. Ata janë shumë efikase në entrapping dhe përzierjen e ajrit. Hedhin gjatë e avionëve ajrit mund të në mënyrë efektive të çuar ajër të nxehtë në zona të ftohta kat. Masa dhe shpejtësia e avionëve mund të shkaktojë qarkullimi i ajrit 10'-40 'përtej diffuser. Me një diffuser FlowCon POWERFLOW lidhur me një njësi kozmetikë e ajrit, ajri në hyrje mund të jenë të shpërndara në mënyrë të barabartë mbi një zonë të madhe të prodhimit. Për të kursyer energji, ajrit unheated mund të drejtohen lart që të përzihen me ajër të ngrohtë tavan në dimër dhe pastaj të ridrejtuar në rënie të hedh zonat e punës në verë. Një tifoz dhe diffusers FlowCon POWERFLOW thjesht mund të përdoret për të hedhur në ajër të ngrohtë tavan rënie të përzierje me ajër frigorifer kat. Kursimet e energjisë mund të jenë thelbësore. Në mjediset e punës nxehta, qarkullimi i thjeshtë e ajrit mund të përmirësojë produktivitetin. aeroplanët të mëdha ajrore POWERFLOW mund të jetë i pozicionuar në mënyrë strategjike përgjatë një diffuser të hedh stacionet individuale të punës. POWERFLOW kanalet e ajrit pëlhurë ofruar avullues ftohur ajrin poshtë nëpërmjet porteve të mëdha. avionëve ajër POWERFLOW varion nga 1 deri ne 6, "" në diametër. Rekomandimet e aplikimit përfshijnë; industriale, zonat magazinimin, dhe prodhimit, Palestra, Pishina, Shitje me pakicë, Dyqane ushqimore, dhe strukturat e përkohshme.


Detail Product

Produkt Tags

specifikimet

Lloji i pëlhurë

10 oz. Vinyl veshura poliestërLartë Temperatura Polifonik tubavepoliestër - Antimicrobial polietileni

Xstatic

Lloji i pezullimit

Cable Halo Pezullimi HD Rail

Aplikimet e rekomanduara

Grocery Stores Palestra industrialZonat Prodhim Pools

me pakicë

strukturave të përkohshme

Magazinimi

Opsione

Air Jet Priza Condensate Drain Draw litarët pëlhurë Damper Fittings Internal kapak fund

Logos

Zinxhir dhe Velcro Lidhjet

pëlhurë

polietileni
polietileni është elastik për shumicën e kimikateve dhe do të qëndrojnë deri në të shumtën e grimcave të ajrit lindur. Ajo ka një temperaturë shkrihet prej 180 ° F dhe mund të pastrohen me një hundë çorape llak dhe furçë. Polietileni është rezistent ndaj zjarrit dhe i plotëson ASTM E-84 Klasa 1, AC 167, LC 1005. raport ICC-ES: ESR-2646.

11

300 D poliestër
poliestër është një pëlhurë klasën premium veshura. Ajo ka një temperaturë shkrihet prej 350 ° F dhe mund të pastrohen në seksione të vogla. Poliestër është retardant zjarr takohet ASTM E-84 Klasa 1, AC 167, LC 1005. raport ICC-ES: ESR-2646.

22

* Urdhri i veçantë vetëm.

Anti-mikrobial poliestër
poliestër është një grade premium pëlhurë zhvishen me një agjent antimikrobial. Ajo ka një temperaturë shkrihet prej 350 ° F dhe mund të pastrohen në seksione të vogla. Poliestër është rezistent ndaj zjarrit, takohet me ASTM E-84 Klasa 1 dhe është klasifikuar nga UL.

33

* Urdhri i veçantë vetëm.

10 oz. Vinyl veshura poliestër
Vinyl është një pëlhurë të veshura që do të qëndrojnë deri në të shumtën e grimcave të ajrit lindur. Ajo ka një temperaturë shkrihet prej 180 ° F dhe mund të pastrohen me një hundë çorape llak dhe furçë. Vinyl është rezistent ndaj zjarrit dhe i plotëson ASTM E-84 Klasa 1.

44

XStatic poliestër
XStatic është një pëlhurë anti-statike veshura që përmban një agjent antimikrobial. Ajo ka një temperaturë shkrihet prej 250 ° F dhe mund të pastrohen në seksione të vogla. XStatic është rezistent ndaj zjarrit dhe i plotëson ASTM E-84 Klasa 1.

55

High Fiberglass Temp
Lartë Temp Fiberglass është një pëlhurë të veshura tekstil me fije qelqi që përmban një temperaturë shkrihet prej 500 ° F. Ajo mund gjithashtu të përdoret për aplikime të tjera. Tekstil me fije qelqi është e veshur dhe mund të ketë avionëve ajrit. Tekstil me fije qelqi të lartë Temp është rezistent ndaj zjarrit, takohet me ASTM E-84 Klasa 1 dhe është klasifikuar nga UL.

66

pezullim

a) Cable:

 

kabllo tensioni është alternativa më ekonomike. Dispozicion për të gjitha diametrat, Single kabllo deri në 30 "diametër dhe të dyfishtë deri në 48" diametër dhe trefishtë lart se. Snaphooks janë spaced në 36 qendra "dhe në dispozicion në plastike, çelik inox. Cable është në dispozicion në galvanizuar, çelik inox, dhe vinyl veshura. Sistemi përbëhet nga një kabllo (3/16 "diametër), turnbuckle, eyebolts dhe clamps kabllo.

 

b) Halo Pezullimi:

 

Halo Sistemi i ri pezullim Tension (HTS) i jep pamjen e sistemit diffuser tuaj FlowCon të fryra kur sistemi trajtimin e ajrit është off. Ky opsion mund të përdoret me një pezullim të thjeshtë kabllor një rresht apo HD hekurudhë të vetme për të mbajtur diffuser FlowCon kërkim fryrë pa airflow. Kufizuar nga 10 "në 36" diametër, ky opsion është e përkryer për aplikimet ku shfry dorë diffuser poshtë është një problem. Seksionet lehtë mund të merret poshtë dhe i lau me asnjë punë shtesë. Përbërësit përfshijnë standarde kabllo një rresht tensioni apo HD sistemin tonë të vetëm hekurudhor.

 

c) HD Rail:

 

New hekurudhor HD anodized alumini është sistemi ynë hekurudhor premium. pamje të hijshme të qetë për sistemin tonë FlowCon pëlhurë diffuser. Dispozicion për të gjitha diametrat, hekurudhor Single deri në 30 "diametër dhe të dyfishtë deri në 48" diametër dhe trefishtë lart se. Gliders janë spaced në 36 qendra "dhe në dispozicion në plastike. Sistemi përbëhet nga hekurudhor HD, mbështet hekurudhore, çiftëzuesve, dhe mbështet vertikale (links shpejtësi). bends rreze janë në dispozicion për të përmbushur rreze bërryl.

 

  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !