Линеарен тек ткаенини селотејп

Краток опис:

воздухот дифузори FlowCon со големи воздух авиони POWERFLOW може да се користи за широк спектар на апликации. Тие се многу ефикасни во навлегување и мешање на воздухот. На долг пас на воздухот авиони не можат ефикасно да се бутам загреаниот воздух да кулер подни површини. Масата и брзината на авиони може да предизвика циркулација на воздухот 10'-40 'надвор од дифузор. Со дифузер на FlowCon POWERFLOW поврзани со шминка воздух единица, на довод на воздух може да се дисперзирани еднакво во текот на еден голем производство област. За да се заштеди енергија, незагреани воздух може да биде насочена нагоре за да се мешаат со топла таванот воздухот во зима, а потоа пренасочени надолу за вентилација работни места во текот на летото. Фан и FlowCon POWERFLOW дифузори едноставно може да се користи за да се испуштаат топол воздух таванот надолу за да се мешаат со кулер кат воздух. Заштедата на енергија може да бидат значителни. Во топла работа средини, едноставно циркулација на воздухот може да се подобри продуктивноста. Голем POWERFLOW воздух авиони може да се стратешки позиционирани заедно дифузор за вентилација индивидуални работни станици. PowerFlow за воздух ткаенина испорача испарување ладење на воздухот надолу низ големи пристаништа. воздушни бризгалки PowerFlow се движат од 1 "до 6" во дијаметар. препораки апликација вклучуваат; индустриски, складирање и производство области, спортски сали, базени, мало, продавници, и привремена структури.


детали за производот

Тагови производ

спецификации

Вид на ткаенини

10 мл. Винил обложени полиестервисока температура поли СелотејпПолиестер - антимикробната полиетилен

Xstatic

Вид на суспензија

Кабел Хало суспензија HD железничка

Препорачани апликации

Продавници Спортски сали индустрискиПроизводство Области дрвата

Трговија на мало

привремени објекти

складирање

опции

Воздух авион приклучоци кондензат мозоци Нацртајте Жили ткаенини амортизерите фитинзи внатрешни крајот капа

Логос

Патент и Велкро врски

ткаенина

полиетилен
полиетилен е отпорна на повеќето хемикалии и ќе застане на повеќето воздух товар честички. Таа има температура на топење од 180 ° F и може да се чисти со четката спреј црево и четка. Полиетилен е отпорна на оган, и ги исполнува ASTM Е-84 Класа 1, AC 167, LC 1005. извештај ICC-ES: ESR-2646.

11

300 D полиестер
полиестер е обложена ткаенина премија одделение. Таа има температура на топење од 350 ° F и може да се пере во мали делови. Полиестер е оган retardant исполнува ASTM Е-84 Класа 1, AC 167, LC 1005. извештај ICC-ES: ESR-2646.

22

* Само за посебна цел.

Анти-микробиолошки полиестер
Полиестер е премија одделение соголени ткаенина со антимикробен агенс. Таа има температура на топење од 350 ° F и може да се пере во мали делови. Полиестер е оган retardant, ги исполнува ASTM Е-84 Класа 1 и е класифициран од UL.

33

* Само за посебна цел.

10 мл. Винил обложени полиестер
винил е обложена ткаенина која ќе застане на повеќето воздух товар честички. Таа има температура на топење од 180 ° F и може да се чисти со четката спреј црево и четка. Винил е отпорна на оган, и ги исполнува ASTM Е-84 Класа 1.

44

XStatic полиестер
XStatic е анти-статички обложени ткаенина која се одликува со антимикробно средство. Таа има температура на топење од 250 ° F и може да се пере во мали делови. XStatic е отпорна на оган, и ги исполнува ASTM Е-84 Класа 1.

55

Висок Temp стаклени влакна
висок Temp стаклени влакна е обложена фиберглас ткаенина, која има се топи на температура од 500 ° F. Исто така може да се користи за други апликации. На фиберглас е обложена и може да има воздух авиони. Висока Темп фиберглас е оган retardant, ги исполнува ASTM Е-84 Класа 1 и е класифициран од UL.

66

суспензија

а) на кабел:

 

Тензија кабел е најекономичен опција. Достапни за сите дијаметри, еден кабел до 30 "дијаметар и двојно да го зголеми до 48" дијаметар и трокреветни над тоа. Snaphooks се распоредени на 36 "центри и достапни во пластика, од нерѓосувачки челик. Кабел е достапен во поцинковани, не'рѓосувачки челик, и винил обложени. Системот се состои од кабел (3/16 "дијаметар), turnbuckle, eyebolts и кабел стеги.

 

б) Хало суспензија:

 

Нов систем Тензиите суспензија Хало (HTS) дава изглед на вашиот систем FlowCon дифузор да бидат напумпани кога системот за воздух ракување е исклучен. Оваа опција може да се користи со едноставен еден ред кабел суспензија или единствен HD железнички да се задржи на дифузор FlowCon гледа надуени без струење. Ограничени од 10 "до 36" дијаметар, оваа опција е совршен за апликации каде отпушта дифузор рака надолу е проблем. Делови лесно може да се симнат и да се испере без дополнителни труд. Компоненти вклучува стандарден кабел тензија еден ред или нашите HD еден железнички систем.

 

в) HD Железнички:

 

Новиот HD елоксирани алуминиумски железница е нашата премија железнички систем. Тенок мазен изглед за нашите FlowCon ткаенина дифузор систем. Достапни за сите дијаметри, една железница до 30 "дијаметар и двојно да го зголеми до 48" дијаметар и трокреветни над тоа. Едрилици се распоредени на 36 "центри и достапни во пластика. Системот се состои од HD железнички, железнички поддршка, спојки, и вертикални носачи (брзина врски). Радиус наведнува се достапни за да се исполнат радиус лактот.

 

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !