за нас

Накратко
инженеринг
флексибилност
Удобност
разноврсност
Накратко

Aedis ткаенини селотејп дизајни и продава текстил системи за вентилација (попознат како ткаенини канали / канал чорапи / чорапи) за нацрт-слободна дистрибуција на воздух во сите типови на соби и апликации.

Aedis ткаенини селотејп беше еден од првите производители на ткаенини канал основана во 2003 година и оттогаш прерасна во најголемиот производител на ткаенина канал во Кина.
Aedis ткаенини канал се наоѓа во Кингдао, Кина и е опремен со напредна пресметка софтвер им овозможува на своите искусни инженери за да се симулира решение и да ги понудиме најдобрите техничка поддршка во индустријата ткаенина канал. Оваа канцеларија е основана во 2003 година и од тогаш успешно се проширува своите покриеност низ Кина, а од 2012 година, ние почнуваме да извезува нашите ткаенина воздух канал од целиот свет преку претставници HVAC некои произведувачи.

инженеринг

Ние користат неслободни 3D софтвер за дизајн на вашиот воздух дисперзија систем. Без оглед на комплексноста на дизајн на нашите процеси квалитетот се обезбеди испорака на целта и на време. Технички флексибилноста на системот во комбинација со аспектите на животната средина и економските предности се само некои од причините зошто нашиот воздух дисперзија систем има стекнато популарност со архитекти, програмерите и изведувачи во светот, кои често се конвертира конвенционалните метал затворени во ткаенина системи. Нешто што може да се направи во метал може да се направи во ткаенина.
Ткаенина воздух дисперзија е брзо растечки сегмент. На лесен карактер на системот FabricAir е го прави идеален за голем број на апликации, вкл. привремени објекти, како и шатори и изложбени сали, и надградбата на постојните објекти. Анти-корозивен квалитети се направи тоа многу популарен во спортски сали, natatoriums, индустриски кујни и не и најмалку важно за ладење и замрзнување на апликации, каде конвенционалните метал затворени има значителни недостатоци. Хигиенските својства и анти-микробиолошки опција го прави супериорен во преработката на храна, чување храна и медицинска примена. И удобноста создадена од страна модели нарачана тек се направи внатрешна клима супериорен во однос на конвенционалните метал системи.

флексибилност

Користење на ткаенина затворени значи создавање на систем за подобрување на дисперзија со било кој агол, секоја должина и дијаметар било саканиот. Нема ограничувања кога станува збор за колена, редуцири и полетувања. Нешто што ќе го направи во метал вентилација може да се направи во ткаенина, а потоа некои. Како ткаенина вентилација не е корозивен, постојат голем број на апликации каде ткаенина воздух дисперзија системи се супериорни во однос на конвенционалните метал затворени. Ткаенина канали се помалку бучни, кондензација и тежина само мал дел од метал затворени.
Канал бои може да се одговара на шемата за внатрешен дизајн и тоа е можно да се печати логоа и повеќе на површини. Канали дури и може да биде донесено со специјален слој на пример отвратителен масло, анти-микробиолошки третман, анти-статички третман и така натаму. Дознајте повеќе за нашата разновиден дизајн систем.

Удобност

Друга предност на ткаенина системи во метал вентилација е на високо ниво на удобност на патниците во вентилирани зони. Користење на ткаенина овозможува на инженер да се создаде идеален модел на проток за секој даден простор без предлог, без кондензација, без шум и нема мртви зони. Искуството покажа дека користењето на дисперзија системи FabricAir во ладна работа средини, има додадена корист на помалку денови за боледување кај вработените, и анти-корозивен и хигиенски природата на системот за вентилација го прави супериорен во ладна и замрзнување објекти, како што се обработка на месо растенија.

разноврсност

Ткаенина системи за воздушна дисперзија се исто така познат како текстил системи за вентилација, ткаенина канали, канал чорапи или чорапи, и се познати по нивната флексибилност и основни бенефиции како нацрт-бесплатно, без кондензација, безшумен, отпорни на корозија и хигиенски. FabricAir дисперзија системи покриваат широк спектар на апликации, вкл. храна, спорт, индустриски, продажба на мало и јавни површини, образованието, канцеларии и удобност во целина, како и медицинската индустрија. Дознајте повеќе за апликации.


WhatsApp Online Chat !